Tagasi

Uus raamatusari "Kirjanikud omavahel"

Kirjastuselt Hea Lugu on ilmunud esimesed pääsukesed uuest raamatusarjast „Kirjanikud omavahel“. See on meenutustesari, milles kümme eesti kirjanikku kirjeldavad olnud ja olevat kirjanduselu loojate omavaheliste suhete kaudu. Huvitavad isiksused, kes on aegade jooksul omavahel põrkunud, armastanud, vihanud ja leppinud. Erakud ja suhtlejad, riigimehed ja katlakütjad, loojad ja nende muusad, kostitajad ja külalised, aga kõik ka kirjanikud, kelle sõna kõlab luules ja proosas.

Uue sarja mõte tekkis vestlustes Arvo Valtoni ja Eeva Parkiga, kes mõlemad nõustusid ka oma mälestusi sarja raames jagama. Autorite nimekirja koostamisel oli kirjastusel siht leida võimalikult erinevaid loojaid, kellel on võimalikult erinevad sõpruskonnad, väljenduslaad ja vaatenurk. Kõige vanemad meenutused viivad meid neljakümnendate aastate Tartusse, kus väike Jaan Kaplinski kohtus Karl Eduard Söödi, Oskar Lutsu ja Friedebert Tuglasega, kõige värskemad räägitud lugudest on juhtunud veel vaid mõne kuu eest.

Ilmunud on meenutused Arvo Valtoni, Jaak Urmeti, Veiko MärkaHando RunneliMaimu Bergi, Peeter Sauteri ja Eeva Parki sulest. Sügise jooksul on järgnemas mälestused Sirje Kiinilt, Jaan Kaplinskilt ja Jan Kausilt.

Ükskord oli üks mees
Hando Runnel
14.24 €
Lisa ostukorvi
Ühises hoovuses
Arvo Valton
14.24 €
Lisa ostukorvi
Elu on sõna
Veiko Märka
14.24 €
Lisa ostukorvi
Diskursus
Jaak Urmet
14.24 €
Lisa ostukorvi
Meie hingede võlad
Maimu Berg
14.24 €
Lisa ostukorvi
Põrsa paremad päevad
Peeter Sauter
14.24 €
Lisa ostukorvi
Minu kuninglikud kaelkirjakud
Eeva Park
14.24 €
Lisa ostukorvi
Pühendused. Mälestusi eesti kirjanikest
Sirje Kiin
14.24 €
Lisa ostukorvi